Napadowe czerwone i piekące plamy na policzkach

Witam, proszę o wskazówki jakie badania możnaby wykonać i jaka może być przyczyna - moja babcia (65lat) ma od pewnego czasu napadowe czerwone piekące plamy na policzkach.Dodam,że ma cerę naczynkową a jeden z dermatologów podejrzewał trądzik różoawaty.Plamy wyglądają jak takie,które robią się np.zimą po powrocie z mrozu.Maści łagodzące przepisane przez lekarza pomagają tylko doraźnie,a za kilka dni znowu jest tak samo.Co moze wywoływać takie objawy?

Witam
To, co Pani opisuje, zdecydowanie wygląda na trądzik różowaty. Nie ma takiej kuracji, która go zlikwiduje. Możemy tylko łagodzić objawy i nie dopuszczać by przeszedł w kolejne stadium. Najważniejsze jest unikanie czynników ryzyka, czy słońca, gwałtownych zmian temperatury, ostrych przypraw oraz skoków ciśnienia tętniczego, drażniących kosmetyków. Podstawową rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja skóry, unijanie UV, ewentualnie miejscowo Rozex, leki uszczelniające naczynia, kuracja laserem lub IPL.

Pozdrawiam
Iwona Radziejewska