Napadowe objadanie się w chwilach słabości

Mam 30 lat od dłuższego czasu( od 4 lat po utracie pracy) mam problem napadowego objadania się, Nie mogę sobie z tym poradzić. Pamiętam i mam na uwadze zdrowe żywienie, ale jest to silniejsze ode mnie, w chwilach słabości -kilka razy w tygodniu potrafię zjeść cały bochen chleba razowego. Gdzie szukać pomocy? Dodam, że waga jest w normie 64 kgmimo,że przytyłam.

Dzień dobry :)

Bardzo dobrze, że jest Pani świadoma problemu i go nie lekceważy. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie skonsultowanie się z psychologiem bądź psychoterapeutą, który specjalizuje się w leczeniu tego typu zaburzeń.

Serdecznie pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Jedzenie związane z emocjami a także jedzenie napadowe i nawykowe, to działka która zajmuja się Psycholodzy, Psychodietetycy. Zatem zapraszam do kontaktu w celu doprecyzowania źródeł problemu, także on-line.

Joanna Gerwel
Psycholog, Psychodietetyk
503 041 536, kontakt@joannagerwel.pl

Witam Panią. Moim zdaniem bardzo ważną okolicznością w Pani życiu jest utrata pracy 4 lata temu. Taka zmiana (dodatkowo jeśli przychodzi w naszym życiu nagle) jest też nazywana sytuacją kryzysową. Charakterystyczne dla takiej sytuacji jest to, że narusza ona naszą podstawową potrzebę jaką jest poczucie bezpieczeństwa. Jego niedobór może spowodować rozregulowanie emocjonalne a to znowu nierównowaga w naszym organizmie. W takiej sytuacji szukamy sposobów zaradczych. Być może (chcę podkreślić, że to tylko moja hipoteza) takim sposobem dla Pani stało się objadanie. To Pani może rozpoznać jakie emocje (może odczucia z ciała) towarzyszą Pani przed sięgnięciem po jedzenie, a jak się Pani czuje po najedzeniu się. Być może chodzi o redukcję napięcia co już samo w sobie może powodować ulgę i uspokojenie. Pani opis odbieram jako chęć zmiany. Proszę spróbować bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Takie spotkanie dla specjalisty i dla Pani to okazja do zadania ważnych pytań i odkrycia ostatecznie mechanizmu, który stoi za tym o czym Pani pisze. Pozdrawiam Panią.

Witam.Przede wszystkim pomocy powinna poszukać Pani i psychoterapeuty ponieważ Pani problem na zapewne podłoże psychiczne.Podjęcie systematycznej psychoterapii daje bardzo dobre efekty.Pozdrawiam