Napadowe skoki ciśnienia u 25-latka

Witam mam napadowe skoki cisnienie mam 25 lat waze 90kg przy 170cm. kiedys spozywalem nadmiernie alkochol skoki cisnienia mam bez reguly na premeczenie czy zmiane temperetur skok trwa okolo 20 minut po czym cisnienie spada najczesniej towarzyszy temu dusznosc przestrach przed smiercia i drzenie nog i rąk zaczerwnienieni twarzy. badania wszystkie wychodza mi dobrze. teraz lezalem na endokrynologi i mialem podbrane wszystkie chyba mozliwe probki do badan z krwi. co moze mi byc? skoki sa 200/110

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, niestety, skoki ciśnienia wymagają diagnostyki, w tym wykluczenia zaburzeń kardiologicznych (poprzez echo serca, EKG, 24-godzinne EKG). Pod uwagę należy też wziąść choroby endokrynologiczne, w tym przede wszystkim choroby tarczycy i nadnerczy (nie wiem, czy w tym kierunku również została przeprowadzona diagnostyka).
Z całą pewnością stan ten wymaga rozpoznania przyczyny i leczenia.