Napadowe zespoły średnionapięciowych fal theta w wyniku EEG

Proszę o interpretację wyniku EEG: rytm podstawowy w zapisie to alfa o labilnej amplitudzie.reakcja zatrzymania zaznaczona.w odprowadzeniach skroniowych obustronnych i tylnoczołowych obustronnych z niewielką lateralizacją str.prawej napadowe zespoły średnionapięciowych fal theta.próby prowokacyjne znacznie zwiększają liczbę zmian napadowych,zaostrzają ich rysunek,zwiększają czas występowania zmian do 7sek.Zawsze są to tylko zmiany napadowe z odprowadzeń przednich bez uogólniania się procesu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurologa. Zapis może sugerować tło epileptyczne.