Napadowy kaszel, utrata tchu i głosu

Dzień dobry! Od maja napadowy kaszel, utrata tchu i głosu, 3 serie antybiotyku. Wynik badania na obecność chlamydii pneumoniae (ICD-9: S67) wykazał przeciwciała w I kl. IgG - 72,23; a w symbolu (ICD-9: S65), przeciwciała w kl. IgM - 0,12. Proszę o jasną interpretację! Anna, lat 69.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podała Pani zakresu wartości referencyjnych dla laboratorium, które wykonywało badanie, co uniemożliwia wiarygodną interpretację. Sugeruję zatem, by wyniki zinterpretował lekarz, który zlecił wykonanie badania.