Napady agresji i ciągły smutek przy depresji i nerwicy

Dzien dobry. Od wielu lat cierpie na depresje i nerwice. Nie potrafie sobie radzic z zyciowymi problemami ktore mnie przerastaja i odbieraja chcec do dzialania. Zamiast cos z tym zrobic, zalamuje sie przy kazdym niepowodzeniu. Mam napady agresji, jestem ciagle smutna i uwazam, ze sie do niczego nie nadaje. Znajomi i rodzina w ogole mnie nie rozumieja, partner nie wspiera tylko jeszcze bardziej pograza. Nie mam wsparcia w nikim i to mnie jeszcze bardziej utwierdza w moim bolu... Co moge zrobic?

Dzień dobry,

A czy przez ten okres wielu lat - podejmowała Pani leczenie ?

Proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą określić możliwe formy/metody leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.

Witam,
nie napisałam Pani czy leczy się Pani psychiatrycznie oraz czy korzysta Pani z usług psychologa.
Jeśli tak nie jest, serdecznie polecam konsultacje psychologiczną.
Psychoterapia daje dobre rezultaty i przynosi dużą ulgę jeśli pacjent się w nią zaangażuje.
Dodatkowym problemem depresyjnych pacjentów, jest brak zrozumienia ze strony najbliższych. Tak, jak to jest w Pani przypadku. Cierpienie psychiczne, to coś innego niż złamana noga. Nie można tego zobaczyć gołym okiem i ciężko zrozumieć, kiedy samemu się nie doświadczy.
To następny powód dla, którego polecam wizytę u psychologa. Otrzyma Pani nie tylko wsparcie z jego strony ale również pozna Pani pierwotne przyczyny swojego problemu, dzięki czemu łatwiej będzie przeprowadzić skuteczną terapię.
Trzymam kciuki za szybki powrót do równowagi.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Dzień dobry, jeżeli sytuacja trwa od wielu lat zachęcam do jak najszybszego kontaktu z psychologiem w celu diagnozy a następnie prawdopodobnie rozpoczęcia psychoterapii. Dobrym rozwiązaniem może być terapia w podejściu psychodynamicznym. Pozdrawiam.