Napady agresji, mówienie o śmierci i uczucie samotności u mamy

Moja mama czasem ma napady agresji, bez przyczyny, ciągle mówi o śmierci i czuje się ciągle samotna, odpuściła sobie wszystko i nie chce nic zmieniać. Co może jej być?

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy bez osobistego kontaktu z mamą, większej ilości informacji i przeprowadzenia badań diagnostycznych. W tym celu mama może się zgłosić np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam,
mama naprawdę czuje się samotna,ale trudno jej reagować wprost,gdyż być może spodziewała się,że Pani samoistnie domysli się jej cierpienia i zareaguje.Tak się jednak nie stało ,skoro pyta Pani "co jej jest".Pytanie,czy czuje się Pani na siłach pomóc mamie w jej smutku?Czy ma poza Panią jeszcze inne bliskie osoby,do których Pani może się zwrócić o wspólną pomoc?
W przypadku niemożliwości proponuję zachęcenie mamy do bezpośredniego kontaktu z terapeutą.Oczywiście również sama zapraszam do OHIP w Warszawie.
Serdecznie pozdrawiam