Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napady agresji, mówienie o śmierci i uczucie samotności u mamy

Moja mama czasem ma napady agresji, bez przyczyny, ciągle mówi o śmierci i czuje się ciągle samotna, odpuściła sobie wszystko i nie chce nic zmieniać. Co może jej być?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Objawy somatyczne depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna, ale wciąż wiele osób ma trudności z rozpoznaniem jej. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są objawy somatyczne depresji.

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy bez osobistego kontaktu z mamą, większej ilości informacji i przeprowadzenia badań diagnostycznych. W tym celu mama może się zgłosić np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
umów wizytę 0

Witam,
mama naprawdę czuje się samotna,ale trudno jej reagować wprost,gdyż być może spodziewała się,że Pani samoistnie domysli się jej cierpienia i zareaguje.Tak się jednak nie stało ,skoro pyta Pani "co jej jest".Pytanie,czy czuje się Pani na siłach pomóc mamie w jej smutku?Czy ma poza Panią jeszcze inne bliskie osoby,do których Pani może się zwrócić o wspólną pomoc?
W przypadku niemożliwości proponuję zachęcenie mamy do bezpośredniego kontaktu z terapeutą.Oczywiście również sama zapraszam do OHIP w Warszawie.
Serdecznie pozdrawiam

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety