Kobieta , 40 lat Witam! Mojej córce lekarz przepisał lek Fanipos do stosowania donosowego z powodu kaszlu i nasilonej alergii i jednocześnie lekarz zalecił podawanie cleratine. Po około dwóch tygodniach córka zaczeła mieć napady agresji, płaczu, silny apetyt na słodycze. Dodaje, że ma Zespół Aspergera. Czy podawanie tych leków mogło przyczynić się do wywołania takich zachowań? Proszę o pomoc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

W takiej sytuacji warto wrócić do lekarza, który lek zapisał. Będzie potrafił najpełniej odpowiedzieć na to pytanie (zna historię choroby córeczki, zaburzenia związane z ZA i dotychczasowe reakcje) a w razie potrzeby będzie mógł zmienić leczenie. Warto także przeanalizować, czy oprócz wprowadzenia leku pojawiły się w życiu córki jakieś zmiany lub trudności, czy zdarzały się wcześniej podobne (np na stany alergiczne, które bywają bardzo uciążliwe) itp.
Warto także przemyśleć podjęcie psychoterapii rodzinnej w celu wspierania rozwoju córki.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • AlergologiaAlergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa.
  • Alergia – Alergia we współczesnym świecie uznawana jest za najczęściej występujące schorzenie. Większa część chorób alergicznych ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia. Alergię wywołuje nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na określone czynniki.
Artykuły na ten temat
Kaszel

Kaszel u dziecka - rodzaje, geneza

Kaszel u dziecka - rodzaje, geneza

Domowe sposoby na kaszel - syrop z buraka napawa niektóre mamy wielkim niepokojem. Kaszlące dziecko to dziecko prawdopodobnie przeziębione lub chore na grypę albo cierpiące na inną infekcję. Różne rodzaje kaszlu wymagają odmiennej opieki i innych syropów...