Napady apetytu, bóle brzucha i problemy z odżywianiem

witam,od jakiegoś czasu mam problem z odżywianiem.nie wiem czy to nie bulimia,nie taka 100% ponieważ nie wymiotuję-nienawidzę tego i nie zmuszam się do tego w każdym razie mam straszne napady apatytu i jem tyle ile jestem w stanie zmieścić,nawet więcej aż nie rozboli mnie brzuch i nie robi mi się niedobrze.nie umiem przestać,jest tak już od 3 miesięcy.proszę o pomoc,rady jak samej sobie z tym poradzić,nie pójdę do specjalisty bo na kasę chorych nie przyjmują poza tym muszę sama się z tym uporać.

Witam serdecznie, przede wszystkim proszę nie myśleć że musi się Pani z tym sama uporać. To są sytuacje które wymagają jak najbardziej wsparcia i opieki ze strony specjalisty. Rozumiem że ta sytuacja słusznie może wzbudzać niepokój ale bardzo ważne jest to że Pani sama dostrzegła taki problem. Żebym mogła w jakikolwiek sposób Pani pomóc i zasugerować jak dalej postąpić potrzebowałabym bliższych informacji dot przedstawionej sytuacji.
Jeśli będzie Pani zainteresowana to proszę o bezpośredni kontakt.

pozdrawiam
Małgorzata

Witam Panią,

Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia odżywiania typu napadowego objadania. W takich przypadkach pomaga psychoterapia poznawczo-behawioralna. O tym, co może Pani zrobić sama przeczyta Pani w książce "Jak przestać się objadać" Ch. Fairburna. Tam też znajdzie Pani informacje, jak układać jadłospis w zaburzeniach odżywiania orz jak wygląda terapia. W skrócie mogę powiedzieć, że powinna Pani wprowadzić regularny wzór odżywiania: 3 główne posiłki i trzy przekąski, gdzie przerwa pomiędzy nimi nie powinna być większa niż 3-4 godziny.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
www.zaburzeniajedzenia.com
www.integral.com.pl

Dzień dobry,

Pozostaje Pani udać się na konsultacje do np.: PZP - gdzie lekarz psychiatra zdiagnozuje Pani objawy, a następnie zaproponuje odpowiednie postępowanie (psychoterapia i/lub farmakoterapia).

Witam,

jeśli pomimo tego, że czuje się Pani najedzona, ma poczucie sytości po posiłku, jednak wciąż je, jest prawdopodobne, że głód ten występuje na tle psychicznym. Być może za pomocą jedzenia reguluje Pani emocje. Zachęcam Panią do umówienia się na konsultację do psychologa. Praca ze specjalistą pomoże Pani poznać mechanizm pojawienia się problemu, a następnie opracować plan zmiany.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel