Napady bardzo silnego bólu pod mostkiem, w nadbrzuszu promieniującego do pleców

Witam Od 5 lat cierpię na napady bardzo silnego bólu pod mostkiem w nadbrzuszu promieniującym do pleców Bólowi towarzysza nudności czasem wymioty Często miewam wzdęcia i zaparcia W czasie ataku bólu bardzo się pocę Tak silny atak Bólu występuje czasem na czczo z rana a czasem po jedzeniu Ponadto bardzo często po jedzeniu odczuwam boleści i wtedy muszę się położyć Nie odczuwam pieczenia wiec to raczej nie zgaga czy to może byś przewlekłe zapalenie woreczka zlociowego

Zastanawiałem się czy nie są to napady lęku. Być może, ale na wstępie trzeba wykluczyć chorobę żołądka/dwunastnicy/trzustki.
Sugeruję zacząć od lekarza rodzinnego, ale docelowo trzeba to skonsultować z gastroenterologiem (rodzinny da skierowanie, można też prywatnie).
Proszę na początek zrobić sobie w dowolnym laboratorium badania z krwi: AspAT, AlAT, lipidogram (stan wątroby), amylaza (trzustka).
Może mieć Pani skierowanie od lek.rodzinnego, ale z marszu podejść i samemu podać te badania - koszt - ok 60zł za całość. Trzeba być naczczo. Niektóre labory pracują już od 6.30. Jednak wrzoda laboratorynie nie da się wykryć.
Ale zaraz potem do lekarza - nie ma co czekać. To może się któregoś dnia źle skończyć - albo pęknie wrzód, albo dojdzie do zapalenia trzustki. Trudno powiedzieć co się właściwie dzieje, ale jeśli chce Pani jeszcze pożyć, zachęcam do pośpiechu.