Napady bólu serca, zimne poty, ból głowy i wymioty

Witam wszystkich. Jestem maturzysta i mam 20 lat. bywam czasami dziwne napady bólu serca.. pierwszy raz zdarzyło mi się to w sylwestra i cala noc miałem zimne poty, serce szybko biło, głowa bolała i wymioty.. myślałem ze może czymś się zarazilem, ale wczoraj pojawiło się wszystko tak samo jak 3 miesiące temu.. :( czy to przez stres? Ostatnio robiony pomiar ciśnienia był 4 miesiące temu i juz było coś nie tak, przynajmniej pielęgniarka w szkole tak stwierdziła..

Witam,
opisana przez Pana symptomatologia (napady bólu serca, zimne poty, nudności, wymioty) wskazują, że może Pan cierpieć z powodu nerwicy lękowej (np. tzw. nerwicy serca). W tym kontekście zasadnicze znaczenie ma przeżywany przez Pana stres w związku z przystąpieniem do matury. Nie wiem co było nie tak z pomiarem ciśnienia? Miał je Pan podwyższone? W przypadku wystąpienia objawów somatycznych nerwicy lękowej naturalne jest też, że badanie ciśnienia może wskazać na podwyższony wynik.