Napady depresji i myśli samobójcze u 46-latki

Witam serdecznie! Szukam usilnie pomocy.Moja siostra miała już dwa napady depresji i pod opieką psychologa wyszła z niej.Obecnie znów dopadła ją depresja większa niż poprzednie.Doszły nawet myśli samobójcze.Nie wiem jak jej pomóc.Jakiej specjalizacji lekarz powinien się tym zająć endokrynolog,psycholog,ginekolog? Siostra ma 46 lat,w rodzinie nikt nie był chory psychicznie.Bardzo proszę o pomoc,od czego należy rozpocząć leczenie?Dodam,że wszystkie leki psych. jedynie nasilają objawy.Pozdrawiam!

Pomocy Pani Siostrze powinien udzielić lekarz psychiatra, który może zlecić dodatkowe badania i przepisać odpowiednie leki, a także udzielić informacji dot. ewentualnych konsultacji z innymi specjalistami (jak np. endokrynolog). Konsultacja psychiatryczna powinna być Państwa pierwszym korkiem ze względu na występowanie myśli samobójczych. Wizyta u lek. psychiatry nie wymaga skierowania. Dla wzmocnienia skuteczności leczenia zalecam kontynuowanie pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej.
Jeśli stan Pani Siostry będzie się pogarszał lub w Państwa ocenie będzie wymagał natychmiastowej pomocy proszę zgłosić się do najbliższego szpitala (psychiatrycznego).