Napady drgawek i osłabienie

witam mam28lat mam napady drgawek trzęsę się cały zawraca się mi w głowie czasem ucisk w głowie czasem kłucie.Jestem osłabiony bolą mnie nogi zwłaszcza rano.czasem mam wrażenie jakbym miał umierać.Jestem bardzo nerwowy.po wypiciu większej ilości alkoholu czuje się lepiej.Robiłem TK głowy i wszystko ok ciśnienie cukier ekg serca ok.lekarz podejrzewa depresję zażywam histigen,venlectine i nic wczesniej propranol sedam3 i atarax też poprawy nie było.na grudnia mam skierowanie na RTG tętnic szyjnych

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W opisywanym przypadku rzeczywiście leczenie może być nie skutecznie gdyż nie mamy do końca wyjaśnionej przyczyny zgłaszanych dolegliwości. Można zatem tylko wykluczać kolejne rozpoznania. Czy miał Pan robione EEG. Warto wykonać badanie tętnic szyjnych by wykluczyć procesy niedokrwienne. Bardzo często w rezultacie nawet małego, chwilowego niedokrwienia tkanka mózgowa może reagować właśnie w podobny sposób.

Brak w wywiadzie podstaw do konieczności pogłębionej diagnostyki neurologicznej.
Nie ma takich napadów ,aby przy zachowanej świadomości występowały drżenia ( nazywa je Pan drgawkami ),stad nie ,ma tez potrzeby pogłębionej diagnozy .Żaden proces naczyniowy nie daje też takich objawów .

Podtrzymuje sugestię lek.rodzinnego o wizycie u specjalisty psychiatry .Objawy mają podłoże być może z kręgu nerwicowego ?

Pozdrawiam ciepło i dobrego samopoczucia życzę.