Napady duszącego kaszlu po przeziębieniu

Witam. Moje pytanie dotyczy kaszlu. Mój mąż jakies3 tyg temu cierpiał z powodu przeziębienia. Wtedy też pojawił się kaszel. Wszystkie objawy znikły oprócz nagłych napadów kaszlu, które pojawiają się w nocy i nad ranem. Jest to kaszel suchy taki napad trwa czasami około pół godz. Mąż go bagatelizuje, a ja się martwię, ponieważ słychać jaki to duszący kaszel. Proszę o radę co z tym zrobić. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie. Taki objaw może być powikłaniem przeziębienia i często pozostaje on jeszcze długo po ustaniu wszystkich pozostałych symptomów choroby. Wynika on z podrażnienia błony śluzowej dróg oddechowych. Oczywiście trzeba zadać sobie pytanie czy przypadkiem w mieszkaniu nie jest zbyt sucho, duszno, czy mąż nie pali papierosów itp. Jeżeli objawy będą utrzymywały się dalej przez dłuższy czas proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym.