Napady duszności, lęk przed śmiercią

Witam.Od pewnego czasu męczą mnie napady duszności,lęku,drżenie rąk, lęk przed śmiercią,osłabiony nastrój,brak chęci działania, ostatnio mam bardzo wysuszoną skórę twarzy.Niedawno przeżyłam dość traumatyczną śmierć bliskiej osoby.Podjęłam próbę psychoterapii, ale ciągle zastanawiam się czy podłoże moich problemów nie jest gdzie indziej. Jakie badania mogłabym zrobić, ewentualnie do jakiego lekarza zgłosić się po pomoc? Powyższe objawy są bardzo uciążliwe.. Z góry dziekuje za odpowiedź

Po pierwsze rzetelna diagnoza. Sugeruję - oprócz leczenia psychoterapeutycznego - konsultację z doświadczonym lekarzem psychiatrą. Być może pomocne będzie włączenie farmakoterapii. Z psychoterapii proszę nie rezygnować, często jest to długotrwały proces. O wszelkich wątpliwościach należy rozmawiać ze swoim terapeutą. Ważne, aby isoba, która Panią prowadzi miała kwalifikacje i doświadczenie w zakresie psychoterapii. Nie jest to równoznaczne z ukończeniem psychologii. Polecam specjalistę, pracującego w nurcie psychodynamicznym.