Napady duszności, wymioty i ból głowy u 15-latki

Mam córkę, która ma 15 lat. Ostatnio zachowuje się dziwnie. Miewa napady duszności, napady wymiotne, ale nie wymiotuje, boli głowa i ma wrażenie, że zemdleję. Czy mam udać się z nią do lekarza? Czym to jest spowodowane? Czy to jej przejdzie?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Proponuję zgłosić się do lekarza. Objawy mogą być na tle emocjonalnym ale należy także wykluczyć ewentualne przyczyny organiczne. Potencjalnych przyczyn jest zbyt dużo aby wymienić je wszystkie.