Napady furii u 19-latki

Jak poradzić sobie z napadami furii? Czasem wystarczy drobna rzecz, czasem to po prostu kumulacja, napad złości skierowany najczęściej w mamę. Ona jest dziwną osobą...Troszczy się, ale jest wiecznie zawiedziona tym, że nie lubię tego co ona. Największe napady furii mam przy niej. Dodam że mam padaczkę od 4 miesiąca życia, zażywam Neurotop, tabletki antykoncepcyjne (problemy z okresem) Sylvie, jestem wegetarianką od ponad 4 lat, chodzę do maturalnej klasy a napady złości mam od kilku lat. Micodin

Witam, zadaniem rodzica jest zaakceptować, ze dziecko jest inne niż on, że jest indywidualnością. Nie wiem skąd u Pani mamy oczekiwanie czy też zawiedzenie, aby lubiła Pani to co ona. To, że się Pani na nią złości to coś naturalnego w relacjach między ludzkich, bliscy potrafią wkurzyć, Równocześnie istotne jest, aby o tym rozmawiać i szukać kompromisu. Pisze Pani o swojej złości, jako furii, co może wskazywać, że albo ma Pani małą tolerancję na frustrację lub zamiast mówić wprost na bieżąco, że coś Pani nie pasuje, to zbiera to Pani w sobie i potem "wybucha". Nie radzenie sobie ze złością czy frustracją wymaga pracy psychoterapeutycznej, aby nauczyć się innych sposobów radzenia sobie z nimi. Prawdopodobnie, jeśli nie zajmie się Pani tym, to w różnych bliskich relacjach ten problem będzie wracał. Powodzenia

Witam
Napady furii świadczą, że nie radzisz sobie ze stresem i emocjami. Być może jesteś przemęczona, może tłumisz swoje emocje w szczególności gniew w sytuacjach, kiedy jesteś poza domem. Będąc w domu z matką rozładowujesz swoje emocje na niej. Jest wiele przyczyn napadów furii. Dokładną diagnozę może postawić psychiatra, psycholog lub psychoterapeuta, kiedy uzyska więcej informacji na temat twojego problemu.

Zachęcam do spotkania z psychologiem/psychoterapeutą. Napady złości w relacji z mama mogą wskazywać na trudności, deficyty czy tłumione emocje w tej relacji. Warto nad tym popracować.