Napady jedzenia, bóle w żołądku, mdłości

Witam :)ostatnio strasznie cierpiemam napady jedzenia przestaje dopiero wtedy gdy odczuwam bol w zoladku lub mdlosci.. opisze jeden z takich dni :) ok 13 trzy drozdzowki i jablko , o 14 kanapki z szynka bardzo dużo szynki jablko obiad , a o 17 wielka tablicha czekolady 250g dwa opak lodów śliwki w czekoladzie banan. W ciągu dnia normalnie zjadlam śniadanie i obiad, bywaly gorsze dni , później boli mnie zoladek ale nie mogę przestać. W badaniach wyszedl mi niski cukier. Pomocy juz nie mam sił.

Dzień dobry!
Żeby walczyć z objawem, który Pani opisuje, najpierw należy znaleźć jego przyczynę, a tej najpierw należy szukać w zdrowiu somatycznym (np. zmiany hormonalne). Polecam więc w pierwszej kolejności udać się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić badania. Jeśli lekarz wykluczy podłoże somatyczne objawu, wówczas może Pani udać się do psychiatry bądź psychologa. Gdy uda się ustalić przyczynę, będzie można skutecznie walczyć z Pani problemem.
Powodzenia!

Opisywany przez Ciebie stan rzeczy najwyraźniej powoduje duży dyskomfort i pogłębia brak kontroli. Polecam udać się do psychologa, z którym omówisz powody/myśli/przekonania, które wzbudzają w Tobie napady jedzenia. Jest to niezmiernie ważne, gdyż napadowość wpływa na Twoje samopoczucie zarówno psychiczne, jak i fizyczne (bóle brzucha). Uświadomienie sobie ukrytych motywów pomoże zwalczyć problem. Poza tym wizyta u psychologa pomoże Ci zbudować większe poczucie kontroli, które jest bardzo ważne jeśli chcesz pozbyć się napadowych reakcji.
Ponadto polecam udać się do lekarza POZ i rozwiązać sprawę niskiego cukru, gdyż to również ma zapewne wpływ na zaistniałą sytuację. Powodzenia.