Napady jedzenia po diecie

Bardzo proszę o pomoc byłam bardzo długo na diecie, schudłam sporo ale przez ostatni tydzień napadam na jedzenie jem o wiele za dużo zwłaszcza słodyczy. Mój płaski brzuch od dwóch dni wygląda jak balon, jest twardy na około tez zrobił się jakiś wielki, boli i nie moge sie ruszac. Proszę o pomoc cos mam jeść w ciągu najbliższych dni :(

Szanowna Pani,

z opisu sytuacji jaką Pani przeżywa wnioskuję, że dieta była prowadzona w nieprawidłowy sposób - prawdopodobnie spożywała Pani zbyt mało kalorii w trakcie jej trwania, możliwe też że była zbyt restrykcyjna - mało różnorodna. To co przechodzi teraz Pani potocznie nazywamy efektem jo-jo.

Aby skutecznie schudnąć i utrzymać nową madę ciała nie wystarczy raz na czas podjąćsię drastycznego "odchudzania" należy stopniowo zmieniać swoje nawyki żywieniowe i je utrwalać.

Polecam spożywać regularnie, w odstępie 3-4 godzin 5 posiłków dziennie. Dużo warzyw i owoców we wszystkich kolorach. Unikać słodyczy i słonych przekąsek, słodzonych napojów, soków owocowych, dżemów, produktów z "białej" mąki.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

Witam, może być też tak, że za pośrednictwem jedzenia radzi sobie Pani ze sytuacjami trudnymi. Niektórzy zajadają stres, inni pocieszają się jedzeniem w rozpaczy, jeszcze inni zamiast wyrażania złości/niezadowolenia zaczynają zajadać emocje. Bardzo ważne, aby poznała Pani swój wzorzec reakcji w takich momentach i jaką rolę odgrywa w nim jedzenie. Powodznia