Napady kaszlu przy antybiotykoterapii

Witam serdecznie. Od 6 dni przyjmuje antybiotyk Augmentin przepisany na angine. Od wczoraj miewam straszne napady kaszlu, dodam ze mialem kontakt z osoba, ktora choruje na zapalenie oskrzeli. Czy kaszel ustanie wraz z przyjeciem kolejnych dawek antubiotyku czy bede musial sie udać do lekarza w celu zmiany lekow ?

Witam serdecznie. Jeżeli w trakcie leczenia pojawia się kaszel ale pozostałe objawy ustępują nie ma powodów do obaw. To normalny objaw, choć wizyta kontrolna po kuracji antybiotykiem jest wskazana.