Zapytaj lekarza

1 , 0 1 7 , 5 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napady kaszlu przy antybiotykoterapii

Witam serdecznie. Od 6 dni przyjmuje antybiotyk Augmentin przepisany na angine. Od wczoraj miewam straszne napady kaszlu, dodam ze mialem kontakt z osoba, ktora choruje na zapalenie oskrzeli. Czy kaszel ustanie wraz z przyjeciem kolejnych dawek antubiotyku czy bede musial sie udać do lekarza w celu zmiany lekow ?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Jeżeli w trakcie leczenia pojawia się kaszel ale pozostałe objawy ustępują nie ma powodów do obaw. To normalny objaw, choć wizyta kontrolna po kuracji antybiotykiem jest wskazana.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy