Napady kaszlu u 9-miesięcznego dziecka

Mój 9-miesięczny syn ma kaszel a raczej napady kaszlu od ponad 2 tygodni. Dwa razy byłam u lekarza - to nie zapalenie oskrzeli ani płuc. Przepisano leki na kaszel. W domu kaszle częściej; na dworzu mniej. Boję się czy to nie jest sygnał, żeby go zbadać w kierunku mukowiscydozy..Szczególnie, że mnie też męczy kaszel, ale to raczej kaszel palacza..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji można podejrzewać, że jest to wynik alergii. Prawdopodobnie w domu znajduje się jakiś alergen.