Napady kompulsywnego jedzenia słodyczy

Od kilku lat,mam napady kompulsywnego jedzenia slodyczy,bo mam ochote to ide do sklepu,sporo kupuje i jem na raz sama w pokoju.Bywa ze przez kilka dni.Mam troche wyrzuty sumienia (ze znow to samo, i sie opchalam) ale nigdy nei wymiotowalam,nie ćw.fiz,zadnych tabletek,glodowek.Mowie sobie to sie teraz najem na zapas slodyczy,a od jutra sie odchudzam-ale nei wymyslne diety,po prostu nie zjem slodkiego lub mniej.Dzieje sie to obojetnie czy jest:stresRadoscNormalnosc.MorfologiaCukeirTarczycaJestOK.

Szanowna Pani

Sposób, w jaki Pani postępuje nie jest dla Pani organizmu najlepszy, ponieważ może Pani w niedługim czasie spowodować zaburzenia jedzenia.
Proponuję konsultację u psychologa, celem znalezienia przyczyny objadania się słodyczami i wyeliminowanie przyczyn, które powodują takie zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Napady głodu i objadanie się słodyczami mogą być powodem źle zbilansowanej diety. W diecie dostarcza Pani zbyt mało wartościowych węglowodanów a organizm ich potrzebuje i zaczyna się ich domagać a Pani dostarcza ich w najprostszej postaci jedząc słodycze. Należy pamiętać, iż słodycze to też nałóg. im więcej ich zjadamy tym bardziej mamy na nie ochotę. Dzieje się tak ze względu na ich wysoki Indeks Glikemiczny, czyli sa to produkty które powodują szybki wzrost cukru we krwi po ich spożyciu. Podczas takich skoków cukru zwiększa nam się apetyt.

Musi Pani również pamiętać o regularności posiłków, aby zapobiec wahaniom cukru i nie głodzić organizmu. Jeżeli je Pani mało w dzień i organizm jest osłabiony, wygłodzony to z pewnością zje Pani więcej słodyczy wieczorem.

Proszę koniecznie prześledzić swoją dietę i zastanowić się czy jest odpowiednio zbilansowana, czy nie ma w niej zbyt małej ilości węglowodanów lub innych składników oraz czy nie jet zbyt nisko kaloryczna.

Jeżeli nie uda się Pani samodzielnie skorygować diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2,pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dieteteyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Zalecam skupiać się na produktach o niskim indeksie glikemicznym. Dzięki temu utrzyma Pani stałą glukozę we krwi i z pewnością nie będzie miała Pani takiej ochoty na słodycze. Poza tym proszę powiesić kartkę na lodówce i zapisywać tam każdego cukierka, każdego "gryza" ciasta. Dzięki temu zda sobie Pani sprawę z tego ile zjada Pani słodyczy i powinno to pomóc w ich zmniejszeniu. POzdrawiam, Kamila Ziemann