Napady lęków a zmiany w zakresie kręgosłupa i refluks przełykowy

Witam w lipcu 2012 r. ugryzło mnie coś w lewą wewnętrzną część dłoni koło palca. Po ok. 20 min. zaczęłam się tak jakby dusić i dostałam napady lęków i tak miałam czasami przez miesiąc. W sierpniu jechałam nad morze i uderzyłam się w pociągu o stolik. Uderzenie było mniej więcej w okolicach nerek z tyłu pleców. W nocy dostałam stan podgorączkowy, napady drgawek, kręciło się w głowie i szyja zrobiła się sztywna. Lekarz stwierdził, że to na tle nerwowym. Przez cały tydzień czułam się źle, byłam nie do życia, aż zaczął mnie strasznie boleć brzuch od mostka aż do pępka i okolice pępka. Pojechałam na SOR i wyszedł stan zapalny, dali mi antybiotyk i kazali wracać na Dolny Śląsk i zrobić dalsze badania. Po antybiotyku stan zapalny zniknął, ale zostały bóle brzucha, mdłości, spadek wagi 9 kg, brzuch robi mi sie jakbym była w ciąży, boli mnie też z lewej strony pod żebrami, stany podgorączkowe 37,4 - 37,8, nie mogę spać na lewym boku i brzuchu, nie mogę się zginać ani kucać. Pojawiają się problemy ze wzrokiem.

Miałam robiony szereg badań i wszystko jest ok, wykryto zespół wypadania płatków, refluks przełyku, zapalenie żołądka stopnia miernego, prawostronna skolioza odcinka piersiowego kręgosłupa, ograniczona lordoza lędźwiowa z kątowym ustawieniem k. krzyżowej, nieco nierówny zarys górnych blaszek granicznych trzonów L1-L3 - podejrzenie guzków Schmorla. Zawsze jak robię morfologię krwi to GRA% i GRA [tys./ul] mam obniżone a Lym% podwyższony. Proszę o pomoc, czy to może być źle przeprowadzona kolonoskopia, w której wyszło wszystko dobrze, czy to może coś z jelitem cienkim, a może jest to związane z uderzeniem albo z ukąszeniem. A miałam jeszcze robioną tomografię jamy brzusznej, badania na wrzody z krwi, wymaz z gardła, ttga przeciwciała p/ko transglutaminazie tkankowej w klasie IgG i IgA, fe, tibc, ferytyna, p/ciała asca i p/ciała anca i też wyszło wszystko dobrze.

Pozdrawiam

Skoro wszystkie badania wyszły w normie, tylko niewielkie zmiany w zakresie kręgosłupa i refluks przełykowy z miernym zapaleniem żołądka to na pewno nie ma to nic wspólnego z objawami jakie Pani przedstawia. W przypadku wzdęć brzucha kolonoskopia może wyjść prawidłowa, a same wzdęcia mogą być spowodowane zaburzeniami czynnościowy pracy jelit (zespół jelita drażliwego). Leczenie stanu zapalnego żołądka i refluksu powinno być wystarczające za pomocą leków (np. inhibitorów pompy protonowej). Tym problemem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog. Co do nieprawidłowego rozmazu krwi oraz stanów podgorączkowych (to tylko niewielkie zwyżki temperatury ciała) warto jeszcze byłoby skonsultować się z hematologiem. Jeśli ewidentnie wykluczy się podłoże morfotyczne przedstawionych objawów trzeba brać pod uwagę nerwicowe tło dolegliwości.