Napady lękowe i bóle w klatce piersiowej

Witam. Ostatnio chyba mam napady lękowe. Czuje się jakbym umierał bóle w klatce piersiowej nawet dziś miałem robione ekg i ze niby wszystko wporzadku jestem na tabletkach ziołowych ale nic nie pomagają

Proponuję udać się na konsultację psychologiczną podczas której opowie Pan o swoich problemach szczegółowo i w razie potrzeby podejmie terapię. Opisywany problem wskazuje ma mozliwe zaburzenia ze spektrum paniki, ale potrzebne są szczegółowe badania i wywiad kliniczny aby postawić trafna diagnozę. Pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam