Napady lęku a stosowanie Fevarin 50mg

Trzy miesiące temu w szpitalu ustawili mi leki fevarin50mg 0.5-0-2,chlorprothixen15mg 0-0-2 napady paniki/lęku mineły a od dwóch dni znów mnie to prześladuje a rozpoznanie to nerwica lekowa z objawami somatycznymi.Czy to Fevarin przestał działać czy może wpływ fatalnej pogody?czy po prostu parę dni moge miec gorszych?Panie i Panowie lekarze,psycholodzy co zrobić?Niby wiem że leczenie nerwicy to tylko psychoterapia ale nie mam jakoś przekonania może się boję.Czy muszę znów zmienić leki?Pozdrawiam

Witam,
Jako psycholog i ps-terapeuta zachęcam do przyjścia z tym lękiem.Można go poprzez psychoterapię zarówno lepiej poznać,jak też sprawić,by nie był od Pana silniejszy.Jestem przekonana,że warto i może Pan taką pomoc uzyskać także poprzez skierowanie od lekarza w ramach NFZ.Leki działają tylko na objawy,natomiast psychoterapia na przyczyny.Jest jednak procesem dłuższym.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Metodą podstawową w leczeniu nerwicy jest psychoterapia, czasem wspierająco stosuje się farmakoterapię. Nie są to metody leczenia wykluczające się.
Ma Pan do wyboru - albo leczenie przyczynowe (z ew.farmakoterapią stosowaną krótkookresowo) albo samo leczenie objawowe (leki). Być może dla Pana najlepszą formą leczenia będzie psychoterapia grupowa, gdzie będzie Pan mógł osobiście doświadczyć jak inni - przy podobnych objawach - rozwiązują swoje trudności, jednocześnie pozbywając się objawów.