Napady lęku i stres wywołany obecnością innych ludzi

Witam, Od długiego czasu mam poważne problemy. Jestem bardzo zestresowany. Przejmuje się wszelkimi niepowodzeniami w pracy. Mam problemy w relacjach społecznych, kobiet boję się już całkowicie.Napada mnie uczucie ogromnego lęku/spięcia gdyż stresuje mnie obecność innych ludzi. Czuję się jakby było ze mną coś nie tak. Dręczą mnie myśli samobójcze gdyż czuję,że takie życie nie ma większego sensu. Nie wiem gdzie powinienem udać się po pomoc. W moim przypadku lepszy psychiatra czy psychoterapeuta?

Dzień dobry,

Z Pana opisu namawiam na podjęcie leczenia u psychoterapeuty (pracującego w nurcie psychodynamicznym), ale proszę mieć również na uwadze to, że może on skierować Pana do lekarza psychiatry. Pomoc może Pan uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.

Mgr Patrycja Stajer

0Witam
Dzień dobry
proszę skorzystać z konsultacji u lekarza Psychiatry (Poradnia Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ lub Gabinet Psychiatryczny,) który oceni czy wymaga Pan pomocy lekowej i/lub psychologicznej.
Pozdrawiam