Napady lęku, nerwica a problem zdrowotny

Witam, mam pytanie - od ponad roku mam niezdiagnozowany problem zdrowotny. Obawiam się, że przez tę sytuację nabawiłam się nerwicy. Pierwszy atak pojawił się dwa miesiące po tym, jak pojawiły się problemy zdrowotne. Przez ten rok napady lęku pojawiły się około 10 razy. Czy w takim przypadku już można mówić o nerwicy? Mam wrażenie, że dopóki nie będę wiedziała, co mi jest, jeśli chodzi o występujący ból fizyczny, coś może stać się z moją psychiką. Jak sobie radzić?Czy już jest mi potrzebna pomoc?

Dzień dobry,

Żeby zdiagnozować czy Pani objawy są rzeczywiście nerwicą, zawsze konieczny jest OSOBISTY kontakt ze specjalistą. Stad namawiam na wizytę u lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty (np.: w Poradni Leczenia Nerwic, prywatnie), którzy po zbadaniu, zaproponują - ewentualnie - stosowne leczenie lub pokierują do odpowiedniego lekarza.

Witaj!
Problemy z lękiem są odziałem wielu ludzi i jeśli chce sobie pan pomóc proszę poszukać terapeuty- psychologa zajmującego się tym tematem. Pozdrawiam