Napady lęku w sytuacjach stresowych

Witam. Mam bardzo poważny problem.Wyprowadzają mnie z równowagi najmniejsze rzeczy,wpadam w szal rzucam przedmiotami i wale pięścią w stół. Na ogół jestem uważana za zrównoważona i spokojną osobę..Wśród społeczeństwa umiem nad sobą zapanować jednak emocje się nagromadzaja i wybucham w domowym zaciszu. Podczas zlosci czuję ucisk w zoladku boli mnie głowa (mam ataki migreny) i jest mi gorąco. Gdy zlosc ustepuje czuje sie calkowicie wypompowana z sil. Ponadto mam napady lęku przy stresie.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Napady złości, o których Pani napisała z pewnością mają swoją przyczynę, którą należy odkryć i poddać procesowi, najlepiej podczas psychoterapii. Przyczyny mogą być różne, od relacji z rodzicami w dzieciństwie, poprzez prace, relacje w domu aż po zaburzenia gospodarki hormonalnej. Doraźnie może Pani próbować rozładować agresję biegając lub uprawiając inny sport, proszę też spróbować różnych technik oddychania i relaksacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Aby móc zaradzić stanom, których Pani doświadcza, przede wszystkim należy zbadać ich przyczynę. Czyli jakie podłoże ma opisywana przez Panią złość i wysoka reaktywność. Ponadto wspomina Pani o reakcjach lękowych i stresie. Tym bardziej zalecałabym konsultację u psychologa/psychoterapeuty i podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, nie sposób udzielić odpowiedzi na pani pytanie bez poznania dokładnie pani sytuacji. Jeżeli problem trwa od dłuższego czasu zachęcam do przeprowadzenia pełnej diagnozy u psychologa - psychoterapeuty, który zaleci dalsze kroki postępowania. Na początek warto poznać pani strukturę osobowości, sytuację życiową - czyli możliwe przyczyny pani stanu. Pozdrawiam.

Witam,

Zalecana jest konsultacja psychologiczna, która pozwoli ustalić przyczynę oraz znaleźć rozwiązanie - zalecana terapia behawioralno - poznawcza.

Pozdrawiam,

MM

Witam Panią. Mam takie przekonanie, że kluczową kwestią w skutecznej pomocy dla Pani będzie zidentyfikowanie co leży u źródła opisywanych przez Panią problemów. Psychologowie nazywają tę fazę diagnozą. Jej częścią jest wywiad, który może przybliżyć do rozpoznania. Być może Pani wybuchy złości i reakcje nawet przy "najmniejszych rzeczach" sugerują, że Pani układ nerwowy jest rozregulowany. Gdyby tak było ważne będzie dociec co go rozregulowało (jakie doświadczenia, sytuacje). Jednym z najsilniejszych źródeł są sytuacje, które stawiają nas w obliczu zagrożenia, naruszają nasze poczucie bezpieczeństwa. Noszą one nazwę traumatycznych. Jeśli w Pani przeszłości miały miejsce takie doświadczenia to potrzebuje Pani pomocy specjalisty by móc bez większych kosztów stawiać obecnie czoła sytuacjom stresowym. Może być również tak, że obecne sytuacje jakimś elementem przypominają Pani o innych trudnych doświadczeniach z przeszłości i stają się "katalizatorem" do opisywanych przez Panią reakcji i zachowań. Proszę wykonać kolejny krok po napisaniu do tego portalu i spróbować nawiązać kontakt bezpośredni ze specjalistą. Obawiam się, że jeśli moje hipotezy byłyby bliskie prawdy to Pani trudności i dolegliwości będą się nasilać i utrudniać funkcjonowanie nie tylko w kontaktach społecznych. Pozdrawiam Panią.
http://piotrantoniak.pl/