Napady mdłości i zawrotów głowy

Witam, Dzisiaj rano obudzilem sie od bardzo silnego i gwaltownego krazenia w glowie razem z napadami mdlosci. W momencie wstania krazenie w glowu lekko ustalo, w momencie ponownego polozenia sie krazenie w glowie znowu sie wzmoglo. 10 dni temu mialem podobne objawy podczas spaceru, zaczelo sie od lekkiego zawirowania glowy, w momencie polozenia sie juz w domu, objawy nasilily sie. Symptomy przypominaja nieco uczucie kaca, kiedy w glowie helikopter, chociaz nie pije alkoholu w ogole. Pomocy

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem lub laryngologiem. W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma ich charakterystyka; charakter (wirowanie, poczucie niestabilności), czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.
W pana wypadku w pierwszej kolejności proszę udać się do laryngologa.