Napady nerwicy i Hashimoto

witam :) Mam pytanie dotyczące choroby hashimoto,na która choruje od 4 lat.Mam straszne napady nerwicy,nie moge czasami sie opanowac,biore euthyrox 100,ale czy te nerwy mozna jakos załagodzic,tabletki ziołowe nie działaja,najgorzej jest przed owulacja i przed menstruacja,ale i w inne dni bywam rowniez mocno rozdrazniona,byłam u psychologa,kazała mi stosowac metody reklasacyjne,na razie nie pomaga :(To tak juz bedzie ? czy mozna cos poradzic na to ,bo mam małe dziecko i nie chce zeby to widział

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty na konsultacje.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Psychoterapia jest procesem, w którym warto wykazać się cierpliwością. Zaangażowana praca nad sobą powinna przynieść efekty po kilku -kilkunastu spotkaniach. Zachęcam do kontynuowania terapii. Można także skorzystać z pomocy psychiatry- być może zleci dodatkowo farmakoterapię, której celem będzie złagodzenie objawów.

Witam,
objawy, które Pani opisuje wydają się być bardzo dokuczliwe i na pewno są znacznym utrudnieniem w codziennym życiu.Kontakt z psychoterapeutą jest dobrym rozwiązaniem choć wymaga zaangażowania z Pani strony i cierpliwości.Jednak zaczęła Pani działać i szuka Pani wyjaśnienia sygnałów które wysyła organizm, podjęła Pani pracę nad poprawą swojego samopoczucia. Rozpoczęta psychoterapia wspiera radzenie sobie z objawami chorobowymi, pomaga znaleźć rozwiązania interpersonalnych lub wewnątrzpsychicznych konfliktów, które mogą nasilać te objawy.Może warto byłoby dodatkowo skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł sprawdzić czy stosowane przez Panią dawki leku euthyrox są odpowiednie.
pozdrawiam
A.Aleksandrowicz