Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napady obżarstwa i nadmierna kontrola wagi

Witam. Mam 170 cm wzrostu i ważę obecnie 60 kg. Nieco ponad 2 lata temu urodzilam syna. Moj problem wyglada tak... Mam okresy kiedy bardzo duzo jem. Potrafie w 2, 3 dni przytyc 3 kg. Pozniej zaczynam zalowac i moge nie jesc nawet kilka dni. Sa tez okresy, ze jem, choc malo, ale po kazdym posilku czuje, ze tyje i widze to oczami wyobrazni.Patrzac w lustro caly czas wydaje mi sie, ze jestem gruba. Waze sie kilka razy dziennie. Nie chce zniszczyc zycia mojemu dziecku przez swoje kompleksy. Pomocy..
KOBIETA ponad rok temu

Cała prawda o multiwitaminach

Witam serdecznie, Koncentracja na wadze, lęk przed przytyciem, zaburzony obraz własnego ciała to objawy, które mogą sugerować zaburzenie odżywiania. Warto więc, aby Pani skonsultowała się z psychologiem, który po dokładnym wywiadzie będzie w stanie postawić wiarygodną diagnozę i zaproponować odpowiednią formę pomocy. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam serdecznie, prawdopodobnie cierpi Pani na zespół kompulsywnego jedzenia. Napadowe obżarstwo ma destrukcyjny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jak słusznie Pani zauważyła może również wpłynąć na psychikę Pani najbliższych, a w szczególności dziecka. Napadowe jedzenia ma swoje źródło w psychice. Z drugiej strony powinna się Pani nauczyć zdrowych nawyków żywieniowych, które pomogą uniknąą napadów głodu. Zalecam terapię psychologiczną połączoną z leczeniem dietetycznym.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy