Napady obżarstwa podczas odchudzania

Mam 23 lata i jestem na diecie. Schudłam 15 kilo. Obecnie waże 63 kg, a mam 162 cm. Chcę zrzucić jeszcze 5 kg. Początkowo jadłam 1200 kcal, ale zaczęły wypadać mi włosy i przestałam miesiączkować. Teraz współpracuję z dietetykiem i jem 1500 kcal. Jednak, od czasu do czasu mam napady głodu. Później mam wyrzuty sumienia i próbuje wymiotować. Wstydzę się tego i nie wiem jak z tym walczyć. Jakie skutki ma to dla mojego organizmu? Czy w ten sposób zaprzepaszczam dotychczasowe efekty diety?

witam Panią,

Nie tylko zaprzepaszcza Pani efekty dotychczasowej diety ale i wyniszcza Pani swój organizm. Ma Pani objawy bulimii. Jest to bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Proszę porozmawiać o tym ze swoim dietetykiem. Nie ma się czego wstydzić. Dietetycy na co dzień współpracują z wieloma osobami mającymi zaburzenia odżywiania. Jeżeli nie poradzi Pani sobie z tym problemem nalezy szukac pomocy dalej i zgłosić się do psychologa zajmującego się tego typu problemami. Nie lekceważy Pani tej choroby ponieważ im dalej tym będzie trudniej z nią wygrać a niesie ona ze sobą bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk