Napady obżarstwa podczas odchudzania i brak miesiączki

Dzien dobry. Mam 20 lat i w ciagu roku schudłam około 10kg. Stosowałam dietę, ale racjonalna oraz cwiczenia fizycznie. Jednak ostatnio straciłam nad tym kontrole. Miewam napady obżarstwa,jem wszystko co mam pod ręka, jednak Ukrywam to. Po takim napadzie stosuje ścisła dietę,intensywny wysiłek i unikam kontaktów z ludźmi. Najbardziej co mnie nie pokoi to brak miesiączki,która zawsze miałam regularnie. Czy moze to byc skutek moich zaburzeń odżywiania?

Mgr Monika Hibner

Witam,
brak miesiączki może występować w związku z zaburzeniami odżywiania, stosowania diety oraz nadmiernego wysiłku fizycznego łącznie. Piszę Pani również o napadach obżarstwa i unikaniu ludzi. Myślę, że są wskazania do konsultacji z psychoterapeutą, który pomoże Pani przyjrzeć się co jest przyczyną obecnie opisywanego przez Panią stanu psychofizycznego.
Pozdrawiam,
Monika Hibner

Witam,
brak miesiączki często towarzyszy zaburzeniom odżywiania, choć oczywiście może mieć także inne przyczyny, które należało by wykluczyć, także warto także skonsultować się z lekarzem, być może zrobić dodatkowe badania. Z drugiej strony myślę także, że warto, żeby Pani swoje problemy także omówiła z psychologiem. Pozdrawiam.

Witam Panią,

Bardzo prawdopodobne a nawet zaryzykowałabym stwierdzeniem, że pewne jest iż brak miesiączki wynika z Pani zaburzeń odżywiania. Podczas głodówek, intensywnych ćwiczeń a następnie napadów obżarstwa rozregulowuje Pani układ hormonalny.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Zaburzenia odżywiania pociągają za sobą wiele chorób i wyniszczają organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk