Napady paniki przy borderline

Mam borderline 18 lat. Dostałam nowy lek lamotrigine stabilizująca. Co jakiś tydzień mam napad paniki. Od 2 lat sie nie okaleczalam. Wczoraj podczas ataku wzięłam druciak i starłam sobie skore na ręce nie mogłam przestać. Normalnie bym nie była załamana dzien pózniej jednakże mam ranę i ciagle o tym myśle. Terapie mam w środę a psychiatrę za tydzień bo nie ma wcześniej wizyt. Co robić...do terapeuty nie mogę pisać poza sesjami.

W tym momencie jest bardzo ważne, żeby spróbowała Pani sobie przypomnieć jaki plan działania na wypadek chęci samookaleczenia opracowała Pani z terapeutą.Jakie zna Pani metody zastępowania samookaleczeń? Niektórzy pacjenci w sytuacji, kiedy potrzebują "poczuć mocniej" aby w rezultacie uwolnić się od napięcia,, zaciskają w dłoniach kostki lodu, inni noszą na nadgarstku gumkę recepturkę, z której "strzelają" w nadgarstek w momentach pełnych napięcia. Wszystkie tego typu bezpieczne sposoby są dobre jeśli pozwalają uniknąć samookaleczenia. Przypuszczam, że ma Pani jakiś swój bezpieczny sposób, który warto by było sobie przypomnieć. A jeśli nie, to o ile zajdzie taka potrzeba proszę spróbować opisanych sposobów do czasu spotkania z terapeutą.
Kolejna sesja będzie również właściwym miejscem, żeby omówić dokładnie to, co sprawiło, że starła Pani skórę na ręce. Jeśli myślenie o tym zdarzeniu nie jest na ten moment konstruktywne, lepiej odłożyć to "na potem", na czas sesji.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Poczekać do wizyty u psychoterapeuty.
Warto też żeby Pani zastanowiła się co takiego się stało przed atakiem.