Napady płaczliwości z niewiadomego powodu

Witam, od jakiegoś czasu codziennie płacze. W związku mi się powodzi, nie przeprowadzałam się itp, wszystko jest okej. Napady płaczu zdarzają się nawet w najmniej oczekiwanych chwilach (w autobusie w drodze do domu gdzie jest dużo ludzi). Co to może być?

Proszę spróbować się zastanowić (i zapisywać) sytuacje, w których dopada Panią płaczliwość, co Pani wtedy czuje i jakie myśli się pojawiają w trakcie napadu płaczu. Być może jest jakiś schemat, którego nie udaje się tak teraz na szybko zauważyć. Jeśli płaczliwości towarzyszą inne dolegliwości jak np. bezsenność, ciągły smutek, wahania wagi utrzymujące się ponad 2 tygodnie - możliwe, że mamy tutaj do czynienia z zaburzeniami depresyjnymi. Proszę w takim wypadku skontaktować się z lekarzem psychiatrą.

Witam serdecznie,
warto skonsultować się ze specjalistą, trzeba by było znaleźć przyczynę tej płaczliwości niewykluczone, że u podstaw tego leży jakiś problem psychologiczny. Ja jednak zachęcałabym do skorzystania z pomocy Poradni Zdrowia Psychicznego, a dalej już według zaleceń, być może pierwsza konsultacja diagnostyczna odbędzie się z lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam.