Napady płaczu i problemy ze snem w ciągu dnia u 8-tygodniowego dziecka

Mój synek ma 8 tygodni, urodzil się przez ciecie cesarskie, karmiony jest natralnie. Zwykle noce przesypia bez problemu, budzac sie srednio dwa razy na karmienie. Niepokoją mnie jednak dwie rzeczy: napady placzu przez sen oraz problem ze snem w ciągu dnia. Napady płaczu zwykle pojawiają się rano, mały płacze co kilka minut, a w przerwach śpi głęboko. Jeśli chodzi o spanie w ciągu dnia to problemem jest to, że śpi, ale tylko na moich rękach lub mocno przytulony do mnie.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy sugerują rozpoznanie bólu kolkowego przewodu pokarmowego. Proponuję zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego.