Napady płaczu u półrocznego dziecka

Witam, moje półtoraroczne dziecko dostaje napadów płaczu, często przed snem, ale zdarza się też w innych okolicznościach. Nie pozwala się wtedy nawet dotknąć, nie mówiąc nawet o wzięciu na ręce, nie chce wtedy ani pić ani jeść. Nie byłoby to niepokojące, gdyby nie to, że trwa często ponad godzinę. Chciałabym wiedziec czy to normalne, czy mogę odejść od dziecka w tym czasie, skoro każda moja próba uspokojenia tylko pogarsza sytuację? z góry dziękuję, Kasia
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety podane informacje nie są wystarczające, by jednoznacznie wskazać przyczynę napadów płaczu u dziecka. Przyczyna może mieć jednak charakter zarówno somatyczny jak i psychogenny. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz wskaże dalsze możliwości postępowania.