Napady pocenia się w nocy

Witam Mam 47 lat i od kilku dni zauwazylam ze tak w dzien jak i w nocy moje cialo zaczyna sie pocic To sa takie napady chwilowe ze jestem cala mokra . Nawet w najbardziej upalne dni nie pocilam sie tak jak teraz. Mysle ze dopada mnie menopauza Czy moje przypuszczenia sie potwietdzaja ? Jesli tak to jakie leki powinnam brac zeby to zalagodzic ?

Aleksander Ropielewski

Najczęściej stosowanymi lekami w hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) jest połączenie pochodnych estrogenowych z gestagenami. Leki te pozwalają zmniejszyć lub wyeliminować negatywne skutki okresu okołomenopauzalnego. Przed decyzją na HTZ warto pamiętać również o jej negatywnych skutkach. Konkretne preparaty i ich dawkowanie dobrać może endokrynolog lub ginekolog.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski