Napady podwyższonego ciśnienia u 20-latki a nerwica

Witam. Od jakiegoś czasu miewam napady podwyższonego ciśnienia-140/100, 160/100 mam 20 lat, kiedyś bardzo się stresowałam. Wykonałam wszystkie podstawowe badania krwi w tym TSH , elektrolity wszystko w normie.Teraz leczę się kardiologicznie, jestem po badaniu ukg - wszystko w porządku. Dodam, że towarzyszy mi dziwny ucisk w głowie, duszności, pocenie się rąk, a ostatnio obudziłam się w nocy z dziwnym skurczem karku/całej głowy i nie umiałam ruszyć głową przez pare sekund.Czy to na pewno nerwica?

Objawy wskazują na chwilowe i przemijające zmiany w funkcjonowaniu organizmu. Jeśli lekarz nie znajduje biologicznego wyjaśnienia tych objawów to należy je uznać za objawy nerwicy.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam