Napady spojrzeniowe w wyniku stosowania leków na schizofrenię paranoidalną

Biorę „Olanzapinę Mylan” na schizofrenie paranoidalną. Po niej mam napady spojrzeniowe, czyli mimowolne ruchy gałek ocznych ku górze. Dostałam na to „Akineton”, ale on nie pomaga. Jak to powstrzymać? Brałam już wszystkie leki na schizofrenię i zawsze jest to samo.

Witam,
najlepiej, aby w sprawie leków i ich skutków ubocznych konsultowała się Pani z lekarzem prowadzącym. Taki specjalista najlepiej zna Pani sytuację, objawy oraz reakcje Pani organizmu na działanie farmakologii.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Podobne objawy zdarzają się w przypadku brania leków przeciwpsychotycznych. Warto wrócić do tego tematu podczas spotkania z psychiatra prowadzącym. Dobranie innego leku, dołożenie leku przeciw objawom ubocznym mogą być pomocne. Warto także rozpocząć psychoterapię.