Napady stresu

Moim problemem jest stres. Dopada mnie w najmniej oczekiwanym momencie np. gdy jadę autobusem lub przeglądam strony internetowe. Kompletnie bez powodu, bo nic w moim życiu takiego się nie dzieje. Po prostu zaczynam odczuwać dyskomfort w okolicy brzucha, tak jakby motylki w brzuchu czy coś takiego, dokładnie tak jak podczas stresu. Ale naprawdę nie wiem co może to powodować ponieważ wiodę sobie sielskie życie i tak na dobrą sprawę to niczym się nie martwię...czym to może być spowodowane.Aneta,19l
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Aneta napisałaś, że w chwili obecnej niczym się nie martwisz i że prowadzisz "sielskie" życie. Zastanów się więc, czy w niedalekiej przeszłości narażona byłaś na sytuacje stresogenne. Być może Twoje obecne samopoczucie jest wynikiem pewnych doświadczeń z przeszłości.
Postaraj się ograniczać napięcie nerwowe. Pomocna może okazać się aktywność fizyczna. Możesz również brać magnez, aby wzmocnić układ nerwowy.
Pozdrawiam

Witam,

mogą to być zaburzenia lękowe, jednak żeby dotrzeć do przyczyny problemu potrzebny jest szczegółowy wywiad i diagnostyka, w tym celu zalecam konsultację u psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam