Napady szału i niska samoocena u dorosłej córki

Moja córka ma czasem napady szału . Nie umie sobie z tym radzić . Ma tez niska samoocene i czasem jest placzliwa i nie potrafi odsprzedać słów krytyki . Wszystko bierze do siebie. Martwię sie bo ma 6 miesięczne dziecko ,problemy finansowe gdyż mieszka ze starszym od siebie rozwodnikiem ,który miał żonę alkoholiczke . Jest podejzliwy ,często ma humory i lubi wmawiac komuś cos nie jest prawda. Odsuwa powoli od niej wszystkie osoby ,które są niezależne. Mieszka w Krakowie. Jak jej pomoc, gdzie isc

Witam, w Krakowie istnieje od lat bardzo dobrze działający Ośrodek Interwencji Kryzysowej gdzie można bezpłatnie uzyskać pomoc w różnego rodzaju sytuacjach kryzysowych. Może Pani zaproponować córce, by skorzystała tam z pomocy psychologa- który wspomoże psychicznie i pracownika socjalnego, który z kolei doradzi w kwestiach bytowych. Gnębienie podejrzeniami i ograniczanie możliwości kontaktu z innymi to zachowania zaliczane do tzw przemocy psychicznej. Jeżeli córka jest słaba psychicznie i ma zaniżoną samoocenę może z łatwością stać się "ofiarą" swego partnera, powinna jak najszybciej skorzystać z pomocy w/w placówki, zanim uwikła się w stopniu trudnym do zmiany.Pozdrawiam