Napady wodnistego kataru

Czasem mam napady wodnistego kataru, kichania. Zdarza się to często rano, choć nie zawsze. Czasem po południu. Kichanie bywa mocne, czuję to jako reakcja na coś zimnego ( lub gorącego?) w żołądku. Jak wypiję trochę ciepłej wody to katar i kichanie przestaje.Chodzę na siłownię, tam raczej mi się to nie robi. Wykluczam alergię inną niż na zimno. Nie zażywam żadnych lekarstw.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Najczęstszą przyczyną takich objawów jest katar sienny. Jeśli wykluczono tę przyczynę, sugeruję konsultację laryngologiczną - lekarz oceni przede wszystkim stan jamy nosowej i zatok.