Napady złości i agresja wobec ojca

Witam mam 27 lat mieszkam z ojcem,mama umarła 2 lata temu.Jestem spokojną osobą bezkonfliktową i zamkniętą w sobie.Ojciec jest alkoholikiem.Moje stosunki z ojcem doszły do tego,że nie umiem rozmawiać z nim normalnym tonem głosem zawsze jest to krzyk,doprowadza mnie do szewskiej pasji swoją obecnością. Mam napady złości a czasami agresji wobec niego. Nawet nieodebrane połączenie od niego wzbudza we mnie złość. Czy powinnam zasięgnąć porady psychologa/psychiatry?Czy może to być powiązane z nerwica
27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie, Śmierć mamy, alkoholizm ojca to doświadczenia, które powodują bardzo duży stres. Z kolei chroniczny stres może powodować objawy nerwicowe - jednak poprzez internet postawienie diagnozy nie jest możliwe. Warto więc, żebyś skonsultowała się z psychologiem. Poza tym zastanów się, czy nie posiadasz cech DDA - może terapia w tym kierunku byłaby dla Ciebie odpowiednia. Możesz także poszukać grupy wsparcia dla osób w podobnej sytuacji do Twojej (np. Al - Anon). Pozdrawiam

Witam! Skorzystanie z pomocy specjalisty jest bardzo dobrym pomysłem w Pana przypadku. Podejmując decyzję o tym do kogo się zwrócić powinien Pan wziąć pod uwagę dwie kwestie: Jakiego rodzaju pomocy potrzebuje i jaką pomoc jest gotów przyjąć. Aby nieco pomóc Panu w podjęciu tej decyzji, polecam tekst "Kim są psychoterapeuta, psycholog, psychiatra" http://psychoterapia.juszkiewicz.com.pl/2013/08/kim-sa-psychoterapeuta-psycholog-psychiatra/