Kobieta , 42 lata Pytanie do psychiatry lub psychologa. Co mozna u niego podejrzewac? Moja kolezanka ma chlopaka , ktory ma problemy alkoholowe i takze jest epileptykiem. Ale to nie wszystko. Ma tez napady zlosci. Sam mowi o sobie, ze jest bardzo wrazliwy emocjonalnie i nie umie odczytywac emocji. Ostatnio razem szli do domu i sie zgubili w metrze, to wprowadzilo go w zlosc. Wyrzucil jej rzeczy z mieszkania i kazal oddac klucz , powiedzial ze jest zmeczony i kazal jej opuscic budynek w ktorym mieszka. Zawsze
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Podobne zachowania mogą wynikać z różnych przyczyn (od zaburzeń osobowości, poprzez choroby psychiatryczne, jak i mające podłoże somatyczne, po objawy wynikające z uzależnienia itp). Warto by przyjaciółka zastanowiła się, czy chce trwać w takim związku? Koniecznym byłoby także podjęcie konsultacji psychologicznej i psychiatrycznej przez chłopaka.

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

U Pani Koleżanki Chłopaka znaczenie ma epilepsja, nadużywanie alkoholowe, a co za tym idzie nie zrównoważenie emocjonalne, reaktywność i nieadekwatne reakcje do sytuacji.

Koleżanka powinna porozmawiać i zasugerować Partnerowi konsultację psychiatryczną i psychologiczną- wskazana terapia (musi być akceptacja).
Z tego co Pani napisała powinna zastanowić się, czy chce być w takiej relacji.

Powinna zadbać jednak o Siebie.

Dobrego Wyboru,
Irena Mielnik-Madej

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,
portal internetowy ma wiele ograniczeń, a zatem uniemożliwia stawianie diagnoz. Niemniej z tego co Pani pisze, to zachowania chłopaka źle wpływają na koleżankę. Z tego względu może warto byłoby, aby koleżanka zadbała przede wszystkim o siebie i ewentualnie wskazała chłopakowi możliwe sposoby poradzenia sobie z jego problemami tj. konsultacja z psychiatrą lub psychologiem
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • PsychologiaPsychologia jest dziedziną, która od lat wzbudza ogromną ciekawość. Obok chorób ciała dużym zainteresowaniem cieszą się bowiem choroby psychiczne. Zaburzenia tego typu są znacznie bardziej powszechne, niż zwykło się uważać.
  • Emocje – Jak sobie radzić z emocjami? To pytanie zadaje sobie każdy z nas. Powstało wiele poradników i książek na temat kontroli emocji, a jednak ciągle ludzie mają problemy z ich odczytywaniem, rozumieniem i komunikacją. Nastrój, afekty, namiętności i sentymenty przeciwstawia się rozumowi, który jest logiczny i świadomy.
Artykuły na ten temat
Emocje

Czy jesteśmy zaprogramowani na samobójstwo?

Czy jesteśmy zaprogramowani na samobójstwo?

Skąd biorą się myśli samobójcze i chęć odebrania sobie życia? Przecież człowiek, jak każda żywa istota, ma instynkt przetrwania. W takim razie skąd u niektórych ludzi chęć zakończenia życia? Naukowcy od lat próbują znaleźć odpowiedź na to pytanie, pojawiają...

Omamy i halucynacje

Halucynacje alkoholowe

Halucynacje alkoholowe pojawiają się u osób uzależnionych od alkoholu, które ograniczyły okresowo ilość spożywanego alkoholu lub postanowiły przestać pić. Wówczas na objawy zespołu abstynencyjnego zaczynają nakładać się objawy psychotyczne w postaci halucynacji,...