Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napady złości i problemy alkoholowe u mężczyzny

Pytanie do psychiatry lub psychologa. Co mozna u niego podejrzewac? Moja kolezanka ma chlopaka , ktory ma problemy alkoholowe i takze jest epileptykiem. Ale to nie wszystko. Ma tez napady zlosci. Sam mowi o sobie, ze jest bardzo wrazliwy emocjonalnie i nie umie odczytywac emocji. Ostatnio razem szli do domu i sie zgubili w metrze, to wprowadzilo go w zlosc. Wyrzucil jej rzeczy z mieszkania i kazal oddac klucz , powiedzial ze jest zmeczony i kazal jej opuscic budynek w ktorym mieszka. Zawsze
KOBIETA, 42 LAT 11 miesięcy temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Podobne zachowania mogą wynikać z różnych przyczyn (od zaburzeń osobowości, poprzez choroby psychiatryczne, jak i mające podłoże somatyczne, po objawy wynikające z uzależnienia itp). Warto by przyjaciółka zastanowiła się, czy chce trwać w takim związku? Koniecznym byłoby także podjęcie konsultacji psychologicznej i psychiatrycznej przez chłopaka.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

U Pani Koleżanki Chłopaka znaczenie ma epilepsja, nadużywanie alkoholowe, a co za tym idzie nie zrównoważenie emocjonalne, reaktywność i nieadekwatne reakcje do sytuacji.

Koleżanka powinna porozmawiać i zasugerować Partnerowi konsultację psychiatryczną i psychologiczną- wskazana terapia (musi być akceptacja).
Z tego co Pani napisała powinna zastanowić się, czy chce być w takiej relacji.

Powinna zadbać jednak o Siebie.

Dobrego Wyboru,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

Witam,
portal internetowy ma wiele ograniczeń, a zatem uniemożliwia stawianie diagnoz. Niemniej z tego co Pani pisze, to zachowania chłopaka źle wpływają na koleżankę. Z tego względu może warto byłoby, aby koleżanka zadbała przede wszystkim o siebie i ewentualnie wskazała chłopakowi możliwe sposoby poradzenia sobie z jego problemami tj. konsultacja z psychiatrą lub psychologiem
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety