Napady złości u 2,5-letniej dziewczynki

dzień dobry,moja dwu i pół letnia córeczka ma często napady złości, np. bawi się lalkami i coś jej nie wychodzi że nie może ich posadzić to się wtedy złości krzyczy, rzuca lalkami, jak czegoś jej nie dam to też strasznie wybucha złością, krzyczy, bije mnie czasami, najbardziej martwi mnie to że jak jej coś nie wychodzi to strasznie reaguje. Pytałam pani w żłobku o jej zachowanie, Pani twierdzi że jest spokojna, bawi się z dziećmi. w żłobku spokojna a w domu szaleje z nerwów.

Może być też tak, że dziecko pokazuje na zabawach z lalkami jakieś inne relację (np. Pani z córką, z mężem, albo opiekunami), ale powinno się to pokrywać z lękiem przed żłobkiem, czy innymi niepokojącymi sygnałami. Zalecam jednak spokój i dystans od wszelki nadinterpertacji.

Witam serdecznie, wydaje mi się , że musi się Pani uzbroić w cierpliwość, dziecko w wieku Pani córeczki jest w takim okresie swojego rozwoju , w którym bunt i napady wściekłości nie są niczym niepokojącym. Proponuję cierpliwie tłumaczyć córce jakiego zachowania Pani od niej oczekuje, być konsekwentną i wyraźnie stawiać granice córce. Jednak by ograniczyć sytuację konfliktowe proponuję tak zadawać dziecku polecenia by dziecko nie mogło odpowiedzieć na nie przecząco np: zamiast pytać " Czy chcesz ubrać spodnie" można powiedzieć " Teraz ubierzemy spodnie , chcesz zielone czy czerwone?" - rodzic decyzuje , ale daje jednocześnie wybór. Gdyby zachowania się nasilały proponuję zwrócić się o poradę psychologa w kwestii metod wychowawczych.