Napady złości u 3,5-letniego dziecka

mam 3.5 letniego syna nie wiem co sie z nim dzieje. byl zawsze spokojnym dzieckiem---wszytko mu wolno, denerwuje sie strasznie jak czegos nie dostanie, nie lubi glosnych dzwięków( babcia dziecka o malego mu mowila: zatykaj uszka bo mikser będzie glosny, lub suszarka)--- zemna jest inny spokojny, posluszny--lecz jak przyjdą dziaki , ktoryz mu na wszystko pozwalają bo on sie zmienia. Jak mowie z mezem lub ze znajomymi---to syn: mamo ciszej bo nic nie slyszę--ja mowie doscy głosno?? czy to adhd

Witam!
Z Pani opisu wynika, że synek może mieć nadwrażliwość słuchową. Warto się skontaktować z terapeutą terapii słuchowej Tomatisa lub Johansena oraz z terapeutą integracji sensorycznej na swoim terenie.
Dzieci z nadwrażliwością słuchową mogą być nadmiernie pobudzone, hałaśliwe, nawet agresywne. Objawy narastają w sytuacjach, których dziecko nie jest w stanie kontrolować: w nadmiernym hałasie, zamieszaniu, w tłumie, w dużej grupie dzieci.
Zwykle nadwrażliwości słuchowej towarzyszą inne zaburzenia integracji sensorycznej, nadwrażliwośćndotykowa lub węchowa.
Dlatego warto skontaktować się ze specjalistami, np. w Poradni Psychologiczno-Pedgogicznej.
Pozdrawiam, życzę powodzenia J.Pluta

Witam. Jeśli Synek nie lubi głośnych dźwięków to być może cierpi na nadwrażliwość słuchową. Co do zmiany zachowania w obecności babci i dziadka - być może nie są oni konsekwentni, nie stawiają granic wnukowi i chłopiec to czuje oraz wykorzystuje? Może warto o tym z dziadkami porozmawiać.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl