Napięcie brzucha w górnej części

Witam. Mam bardzo napięty brzuch w górnej części. Czasami odczuwam lekkie kłucie pod samą klatką piersiową, pod mostkiem. Przy głębszym wdechu mam uczucie dyskomfortu w brzuchu. Co to może być? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Powinien Pan pokazać się lekarzowi, który dokładnie oceni brzuch w badaniu fizykalnym , a w razie potrzeby zleci dodatkowe badania. Może mieć Pan zmiany o charakterze nadżerki lub wrzodu żołądka lub dwunastnicy, może być to również przepuklina rozworu przełykowego. Nie da siępostawić dokładnego rozpoznania bez badania Pacjenta. Jeśli lekarz uzna, że jest taka potrzeba, to zapewne będzie konieczne wykonanie dodatkowych badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz