Napięcie mięśnia podczas gwałtownego ruchu po operacji przepukliny pachwinowej

Dzień dobry 11 grudnia 2013r.miałem operacje przepukliny pachwinowej prawostronnej metoda wstawienia siatki.Od 18 lutego wskoczyłem na rower jeździć pierwszy tydzień krótkie dystanse 15km stopniowo coraz więcej i czułem dyskomfort byłem u kilku chirurgów słyszałem rożne opinie oszczędzać się to normalne itd Dziś po 167 od operacji po przebyciu dłuższego dystansu 50<70 km czuje w miejscu operacji podczas gwałtownego ruchu napięcia mięśni ból czy to jest normalne?długo takie dolegliwości trwają?

U części pacjentów po zabiegu naprawczym przepukliny pachwinowej, pozostają dolegliwości bólowe związane z blizną i obecnością siatki ulokowanej pomiędzy warstwami powięzi. Wskazana jest konsultacja lekarska z oceną USG powłok (pod kątem wykluczenia nawrotu) i rozważenie fizjoterapii.