Napięcie przedmiesiączkowe czy jakaś choroba?

Odczuwam od pewnego czasu pewne dolegliwości. Mam wzdęty brzuch, coś uciska mnie w żebrach, czasami odczuwam takie kłucie w żołądku. Kalendarzowy termin miesiączki wypada za 9 dni. Dodam jeszcze, że poprzedni okres pojawił się tydzień za wcześnie, wtedy też wymiotowałam i bolał mnie żołądek, a jeszcze parę dni przedtem uprawiałam seks oralny. Chyba przez połknięcie nasienia nie zachodzi się w ciąże, prawda? Do tego bardzo uważaliśmy, więc niemożliwe żebym się gdzieś otarła narządami rodnymi. Martwią mnie jedynie te wzdęcia i duży brzuszek. Co to może być?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Poprzez połknięcie nasienia nie można zajść w ciążę.

Pani dolegliwości są nieswoiste i mogą być spowodowane niestrawnością lub trybem życia.
Proponuję zweryfikować sposób spożywania posiłków, ich jakość, ilość. Warto też zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia.
Dolegliwości mogą być też związane z reakcją na nasienie .

Jeśli dolegliwości nie ustąpią proponuję skonsultować problem z lekarzem rodzinnym podczas następnej wizyty.

Redakcja abcZdrowie.pl